Szombathelyi Egyházmegye
Szentmise-kereső
Lépjünk Jézus nyomába - Szentmise Krisztus születésének ünnepén
Lépjünk Jézus nyomába - Szentmise Krisztus születésének ünnepén

Karácsony szent ünnepén nekünk is Jézus nyomába kell lépnünk. S arra kell törekedni, hogy mi is elmondhassuk életünk végére: Atyám, én megdicsőítettelek téged - mondta a Jézus születésének ünnepén bemutatott szentmise homíliájában dr. Márfi Gyula nyugalmazott veszprémi érsek Szombathelyen a Székesegyházban. 

Kiemelte: Az Ige testté lett, ez János evangéliumának központi üzenete. A kijelentés válasz lehetett azokra az 1. században megjelentek eretnek keresztény irányzatokra, amelyek azt mondták, hogy Isten fiához nem méltó az emberi testtel való egyesülés és Jézusnak csak látszólagos teste volt. De Szent János evangélista kijelenti: Jézus valóságos emberi testet öltött, és úgy jött közénk a földre. És a testet nem kell a lélek ellenségének tekinteni. Jézus a testünket is fel fogja támasztani és üdvözíteni fogja. Szentbeszéde második részében Márfi Gyula az olvasmányokhoz kapcsolódva elmondta: Jézusnak az Atyától való születését is ünnepeljük. Hiszen Jézus nemcsak mint ember született meg Szűz Máriától Betlehemben, hanem mint Isten is a Mennyei Atyától, de az időn kívül, mindenek előtt. Az evangéliumban hallott másik hasonlat - Jézus az Atya Igéje - ez a kimondott szót jelenti. A szó, amelyben a Mennyei Atya teljesen kimondta önmagát, az Ige. Jézus az Atyának tökéeltes képmása, Igéje, aki mindenben hasonlít az Atyára, de egy új személy, akit úgy hívunk: Fiú. Jézus egész életében tudatában volt annak, hogy a Mennyei Atya Fia. Egész életét áthatotta a Mennyei Atya iránti gyermeki szeretet, erről vallanak szavai amiket az evengéliumokban olvasunk. És a Mennyei Atya is Fiának vallja őt, halljuk pl. a Jordán folyóban való megkeresztelkedéskor vagy a Tábor-hegyen. Karácsony szent ünnepén nekünk is Jézus nyomába kell lépnünk. Vele együtt el kell fogadnunk őt testvérünknek, a Mennyei Atyát pedig Atyánknak. És arra kell törekedni, hogy mi is elmondhassuk majd életünk végén: "Atyám, én megdicsőítettelek Téged. A feladatot, amelynek teljesítésére küldtél, elvégeztem." - zárta szentbeszédét Márfi Gyula nyugalmazott veszprémi érsek. 

A szentmise visszanézhető egyházmegyénk Youtube csatornáján. 

A szentmise visszanézhető itt. 


Vissza

Megosztás Facebookon
✉ Elküldöm e-mailben