2025. augusztus 15-én, Nagyboldogasszony ünnepén Zalaegerszegen a Gébárti-tónál álló Boldogasszony-kápolnában mutatott be szentmisét dr. Székely János megyéspüspök.
Szentbeszédében kiemelte: az Úristen nem erőszakkal lépett a világba, hanem várta, hogy lesz-e valaki aki egész lényével igent mond az Istenek, hogy Ő testet ölthessen. Várt valakire aki egy ég felé kinyíló ajtó. Mária volt ez a kapu. Ő boldog asszony, mert betölti őt az Isten, az öröm forrása, a béke. Mai világunkból ez hiányzik: eltűnt az Isten, eltűnt az emberek szívéből a lelki béke, a távlat, a fény, az élet értelmének tudata. Kitiltjuk Istent az iskolákból, művészetekből, a közéletből, tudományokból, az emberi élet tereiből, de így az emberi élet összeomlik. Eltűnik az ember szívéből az igazság és az erkölcs ismerete. Székely János megyéspüspök kiemelte: sokan csak azt fogadják el igaznak, amit tudományosan igazolni is lehet, ezért a vallást, vagy a filozófiát kizárják az életükből. De az élet legfontosabb dolgai tudományosan nem mérhetők, megközelíthetők, megismerhetők. Pl. a szeretet nem kimutatható a vérből, mégis valóság. A mai ember eltávolodik Istentől ezért elveszti a tisztánlátását, elvesznek, elhományosodnak erkölcsi értékek. Talán megmarad néhány pl. a béke vagy a szegények támogatása. De a legalapvetőbbek mint a család értéke, az élet szentségének a tudata, a hit, a vallásosság tisztelete eltűnnek, akárcsak a csillogó szem, a boldog szív. Imádkozzunk, hogy mi is hasonlók lehessünk Máriához: legyünk ég felé kinyíló ablakok, igazi örömben, boldogságban, isteni békében élő emberek.
Szentbeszédét meghallgathatják itt.