Szombathelyi Egyházmegye
Szentmise-kereső
Elsőáldozók zarándoklata Szentgotthárdon
Elsőáldozók zarándoklata Szentgotthárdon

Május 13-án és 14-én Szentgotthárd ad otthont az elsőáldozók zarándoklatának. Hagyomány egyházmegyénkben a találkozó, amelyen idén mintegy 1200-an vesznek részt. A Nagyboldogasszony-templomban közös imádsággal vette kezdetét május 13-án a vasi régió elsőáldozóinak zarándoklata. Ezt követően három helyszínen várták programokkal a diákokat. A templomban dicsőítő éneklésen vehettek részt a gyerekek, a Refektóriumban Béla atyával az Utolsó vacsora perceit és az Eucharisztia alapítását elevenítették fel, a Szent Gotthárd Általános Iskola tornatermében Kiss László atya bábelőadással vezette közelebb Jézushoz a résztvevőket. Ugyanitt tartották a szentmisét is, amelyben Fekete Szabolcs Benedek segédpüspök mondott szentbeszédét. Arra bíztatta a gyerekeket, hogy legyenek hűségesek Jézushoz.


Vissza

Megosztás Facebookon
✉ Elküldöm e-mailben