Szombathelyi Egyházmegye
Szentmise-kereső
Egyházközségi gyalogos zarándoklat
Egyházközségi gyalogos zarándoklat

A májusi Szűzanya-tisztelet szép tanúságtételeként valósult meg a Karakó-Nemeskeresztúr gyalogos zarándoklat, amelyen ezen a szép májusi napon közel harmincan vettek részt a jánosházi, karakói és nemeskeresztúri egyházközségből, Mikulyák László plébános vezetésével. A zarándokok imádságos lélekkel, a Szűz Mária, a Május Királynője oltalma alatt indultak útnak, hogy közösen járják végig az utat rózsafüzért imádkozva, énekelve és egymást erősítve a hitben.

Külön öröm volt látni, hogy ebben az évben sok gyermek is bekapcsolódott a zarándoklatba és a szentmisébe. Jelenlétük reményt és örömöt adott a közösségnek, hiszen fontos, hogy a fiatalabb nemzedékek is megtapasztalják a közös imádság, a hit és az egyházi közösség erejét.

A zarándoklat végén a hívek a nemeskeresztúri templomban vettek részt szentmisén, amelyet Majlát Tihamér alsósági plébános celebrált. Homíliájában arra hívta fel a figyelmet, hogy a keresztény ember számára Szűz Mária a követendő példa: ő nyitott szívvel fogadta Isten szavát, és egész életében hűséges szolgálóleánya maradt az Úrnak. Buzdította a jelenlévőket, hogy a mindennapokban is igyekezzenek Máriához hasonló bizalommal és hűséggel élni hitüket.

A szentmise után Nemeskeresztúr egyházi közössége szeretetvendégséggel fogadta a zarándokokat az önkormányzat épületében, ahol jó hangulatú beszélgetés és közös együttlét zárta a napot.

Az ilyen zarándoklatoknak különösen fontos közösségformáló erejük van. A közösen megtett út, az együtt mondott imádság és az Istenre való odafigyelés erősíti az emberek közötti kapcsolatokat és a hitben való elmélyülést is. A közös zarándoklat emlékeztet arra, hogy a keresztény ember nincs egyedül az útján: egymást támogatva, imádságban összekapcsolódva haladunk Krisztus felé, Szűz Mária oltalma alatt. Kevesebb jelenjen meg.


Vissza

Megosztás Facebookon
✉ Elküldöm e-mailben